Znaki BHP – dlaczego są tak ważne?

Bezpieczeństwo i ochrona

Więcej o znakach BHP na www.poniedzialek.pl/znak-BHP-tablice-naklejki.

W naszym kraju obowiązują wyjątkowo dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że prawdopodobieństwo najróżniejszych zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Dzisiaj kodeks BHP zwraca uwagę na konieczność prawidłowego znakowania budynków. Tak więc troska o prawidłowy montaż znaków BHP jest aktualnie niezwykle istotna. Kiedy stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę pełnią?

Na chwilę obecną znaki BHP umieszcza się na różnego rodzaju budynkach. Chodzi między innymi o zakłady pracy, biurowce, jak a także szkoły czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to chociażby oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy dotyczące reguł postępowania w przypadku pożaru czy innego rodzaju zagrożenia. Do znaków BHP, które mają naprawdę duże znaczenie, zalicza się także instrukcje mówiące postępowaniu z odpadami , które mają charakter medyczny, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z niezwykle często wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nie znajdziemy osoby, którą trzeba przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma odpowiednie opisanie drogi do ewakuacji. To ona jest stosowana w momencie, kiedy w budynku wystąpi jakieś zagrożenie, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można również dostrzec na różnych urządzeniach, które awaria wykluczyła z użytkowania – dotyczy to przykładowo wind. Znaki BHP szeroko użytkowane są także w zakładach przemysłowych. Stosuje sięwówczas szereg znaków ostrzegawczych , ale również znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je produkuje?

Używane obecnie znaki BHP są zawsze wykonywane z trwałych materiałów, które bardzo dobrze znoszą niekorzystne warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to wysokogatunkowe PCV. Za sprawą tego znaki BHP mogą być umieszczane nie tylko we wnętrzach budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie stracą one swojego świetnego wyglądu i – co kluczowe – nadal pozostaną wyraźne. W wielu przypadkach pokrywane są także materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one widoczne nawet po zapadnięciu zmroku. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Nasze dane adresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]