srebrne wisiorki, srebrne zawieszki, zawieszki

Duży wybór wisiorków srebrnych

Biżuteria Zakupy

Srebro od lat wymieniane jest wśród najchętniej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie powinno to zaskakiwać – jest plastyczne, świetnie wygląda i charakteryzuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten jest bardzo delikatny, w związku z czym łatwo go uszkodzić. W jaki sposób zatem dbać o srebrne ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla srebrnych ozdób są zabójcze. Przez nie metal może odbarwiać się i blaknąć. Nie należy więc wykorzystywać ich w celu pielęgnacji ozdób, a w czasie mycia naczyń bezwzględnie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy stosować pudełka wyściełane od wewnątrz delikatną tkaniną – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Metal ten nie najlepiej znosi również kontakt z wilgocią i dużymi temperaturami, które mogą sprawić, że straci kolory albo zmieni kształt. Przed schowaniem do pudełka paru ozdób, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je miękką tkaniną lub wrzucić do foliowego worka.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je pielęgnować?

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać letnią wodę z solą – świetnie usuwa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym sprawdzą się również wódka, białko jaja oraz specjalne preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób musimy korzystać z miękkich ścierek – twarde potrafią uszkodzić fakturę.