Jak nosić długie kolczyki?

Biżuteria Nasze porady

Komu pasują długie kolczyki? Do jakich stylizacji pasują i jakim kobietom w nich najbardziej do twarzy?

Z czym łączyć długie kolczyki?

Długie i okazałe będą się prezentować najlepiej, jeśli będą grały w stylizacji pierwsze skrzypce. Dlatego przy wyrazistych kolczykach lepiej zrezygnować z naszyjnika. Możesz zostać przy bransoletce, jeśli nawiązuje do nich formą, kolorem bądź wzorem.

Dobierz je do stylizacji – zarówno kolorystycznie, jak i pod względem formy. Latem, kolczyki powinny wrażenie lekkich i delikatnych (nawet jeśli będą ultra długie). Na bardziej masywne, można pozwolić sobie jesienią i zimą.

Na jakie okazje nosi się długie kolczyki?

Długie kolczyki to zdecydowanie dodatek imprezowo – wieczorowo – randkowy. Nie nadają się do codziennych, biurowych stylizacji. Zwłaszcza jeśli są błyszczące bądź bogato zdobione. Jeśli są delikatniejsze, można je założyć wychodząc do kina bądź na kawę z przyjaciółką.

Zdecydowanie unikaj długich kolczyków zimą, kiedy jesteś spowita w szerokie golfy i szaliki (kolczyki mnoga się zaplątywać, a jeśli mają otwarte bigle łatwo je zgubić). A także wtedy, kiedy masz zamiar uprawiać intensywny sport (np. podczas biegania). Kolczyki będą się ruszać, uderzać o twarz, a jeśli są cięższe, to może to być nawet bolesne dla ucha.

Kształt twarzy i długie kolczyki

Typowo słowiański typ urody lubi długie kolczyki, które optycznie będą wyciągać i wydłużać twarz. Unikać ich powinny kobiety o pociągłych twarzach, ostro zakończonych nosach oraz tzw. końskiej szczęce. Kobiety o trójkątnej twarzy mogą pokusić się o długie kolczyki typu żyrandol (rozkloszowane dołem), co doda balansu całości.

Długie kolczyki a osobowość

Na koniec warto dodać, że długie kolczyki to nie jest element biżuterii dla każdej kobiety. Ze względu na to, iż mocno przykuwają uwagę, powinny nosić je kobiety pewne siebie, które nie boją się atencji i zainteresowania. Nieśmiałe, niechętne do tego, by być w centrum zainteresowania kobiety, powinny wybrać kolczyki nieco bardziej dyskretne (ale takie, które na przykład pięknie się mienią).

Źródło tekstu: https://blog.bizutik.pl/porady-i-ciekawostki/jak-nosic-bizuterie/jak-nosic-dlugie-kolczyki/