Akcesoria szalunkowe – co to za elementy i gdzie je kupić?

Budownictwo

Potrzebujesz akcesoriów szalunkowych? Wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie moduły używa się podczas szalowania? Dlaczego warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

Aby szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były wykonane w prawidłowy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie wiele elementów służących do wzmacniania konstrukcji, m.in. napinacze rygla, sworznie napinające, ściągi szalunkowe, zaciski sprężynowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, stożki i korki, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala utrzymać właściwy odstęp pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty umożliwiające związanie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie odpowiedniej odległości między prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie można pominąć także ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Witryny internetowe oferują wysokiej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Rasto czy Peri i można je kupić w rozsądnych cenach.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]