blachodachówka trapez, trapez na dach

Blacha trapezowa – na dachy garaży i budynków gospodarczych

Budownictwo Zakupy

Blachy trapezowe dachowe tworzą odporne pokrycie, są ekonomiczne i mogą być stosowane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i składnic czy hal produkcyjnych. Dlaczego trapez na dach staje się ostatnio bardzo popularny?

Blachy trapezowe dachowe – ekonomiczne i zarazem trwałe pokrycie

Nazwa blach trapezowych wywodzi od jego kształtu – arkusze mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej układania jest bardzo prosty – poradzi sobie z tym każda brygada budowlana. Materiał jest ceniony także ze względu na zalety ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i robocizna nie pociągają za sobą dużych kosztów. Z uwagi na niewielką cenę materiału i łatwy montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej stosowana do wykonywania pokryć dachowych i może być znakomitą alternatywą dla kosztowniejszej blachy na rąbek. Rozwiązanie to charakteryzuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową utrzyma się w dobrej kondycji przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, dysponuje wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i negatywne czynniki atmosferyczne.

Gdzie może być użyta blacha trapezowa?

Blacha trapezowa rewelacyjnie sprawdzi się jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego o prostej bryle, przykładowo w stylu minimalistycznym. Dobrze prezentuje się na obiektach z dachem o sporej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być także wykorzystywana wszędzie tam, gdzie z różnych okoliczności nie można stosować standardowych, ceramicznych dachówek. Blacha trapezowa będzie też bez zarzutu prezentować się jako wykończenie hal magazynowych, garaży lub obiektów gospodarczych. Blachę trapezową dachową powinno się kupować bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy pewność, iż materiał jest najwyższej jakości i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci oferują bogatą gamę wariantów kolorystycznych blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, m.in. rynny dachowe.

Nasze dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08