Co przyczynia się do popularności ekologicznych domów drewnianych?

Budownictwo

Jeśli szukasz domów z drewna Kraków, koniecznie odwiedź tę stronę.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu największą popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze Polski domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl zwykłe pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to zbyt dobre rozwiązania. W związku z tym coraz chętniej stawiamy na domy z drewna w klasycznym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę wiele zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od od dłuższego czasu traktowane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać negatywnie na otaczającą nas przyrodę. W domach z drewna nie używa się materiałów syntetycznych. Z uwagi na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by takiego typu budynek ocieplić. Nie jest stosowana także papa. Dzięki temu domy drewniane w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego typu doskonale wtapiają się w naturalne otoczenie. Pięknie prezentują w sąsiedztwie swojskiego krajobrazu oraz majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia doskonałe samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach drewnianych panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono również doskonale natlenione. Domy z drewna świetnie nadają się dla chorych na astmę, mających alergię i osób zmagających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz niezwykle piękne. Z całą pewnością zasługują na to, by zdecydować się właśnie na nie.

Nasze dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]