Sklejka szalunkowa – rodzaje i zastosowanie

Budownictwo

W tym miejscu kupisz sklejkę szalunkową.

Deski szalunkowe to istotny element szalunków. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wytworzone z innego surowca, jednakże na ogół używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem postawić budynki ze ścianami wykonanymi z tego materiału. Szalunki są też wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają wykonanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jest nam niezbędna, a nie możemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wytwarza

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół używane były deski z bloków drewna. Te jednakże były kosztowne, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – zazwyczaj niezbyt dobrze radziły sobie z wilgocią. Dlatego obecnie stosowana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – przeważnie z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji stosuje się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny popularny wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeżeli nie możesz kupić

Firmy budowlane dysponują z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z elementami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę domu lub garażu własnymi siłami, nie ma potrzeby kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samej sklejki szalunkowej, firma służy także wynajmem innych elementów niezbędnych do postawienia szalunków – między innymi głowic i łączników.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]