trekking w dolomitach

Dolomitach – idealne miejsce na trekkingi latem i zimą

Hobby, sport, rekreacja Turystyka

Entuzjaści czynnego spędzania wolnego czasu z pewnością znają na pamięć prawie wszystkie szlaki trekkingowe w Polsce, które położone są w Karkonoszach, w Tatrach oraz w Bieszczadach. Naturalnie są one porywające, jednak osoby, które chętnie praktykują ten typ sportu po jakimś czasie pragną zasmakować intensywnych emocji płynących z wycieczek po mało znanym terenie. Dlaczego zatem korzystać tylko z szlaków w Polsce, jeśli można zachwycać się cudownymi widokami we włoskich Dolomitach?

Dolomity – pasmo górskie dodane do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, czyli masyw górski położony całkowicie w Alpach Wapiennych, charakteryzują się sporą ilością turni, poszarpanych grani oraz baszt skalnych, które w czasie dnia pod wpływem padającego na nie blasku słońca zmieniają swoją barwę. Jest to również jedno z najbardziej zachwycających pasm górskich Europy (o ile nie całego świata!), nie dziwi zatem, iż w pierwszej dekadzie XXI w. dodano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w górach tych występuje wiele urwisk, wysokie pionowe skalne ściany i niezwykle strome stoki, oznaczono w nich również niemało bezpiecznych tras krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę osoby mające pewne doświadczenie w trekkingu.

Averau i szczyty Tre Cime – co warto zobaczyć na trekkingu we włoskich Dolomitach?

Początkujących pasjonatów trekkingu zapewne oczaruje wyprawa przez ten masyw górski po via ferratach, czyli po szlakach wyposażonych w stalowe liny asekuracyjne. Scenariusz wypraw tego typu jest tak skonstruowany, aby ich uczestnicy mieli czas na naukę reguł asekuracji oraz metod poruszania się po takim szlaku. Bardziej obeznani z górami i posiadający dobrą sprawność fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po trasie na graniach Brenty, najbardziej znanego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla wielu turystów fizycznie bardzo trudna, lecz jej uczestnicy niewątpliwie zapamiętają ją przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić też w aktywny sposób zimowe miesiące, przemierzając mniej strome tereny na rakietach śnieżnych. Tak można podziwiać m.in. widoki na grupę Dolomiti di Sesto i szczyt Averau.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]