Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Hobby, sport, rekreacja Turystyka

Szukasz więcej wiadomości o wycieczce na Kilimandżaro? Idealnie trafiłeś! Skieruj się tutaj.

Zdobywanie górskich szczytów to pragnienie wielu globtroterów, którzy lubią ekstremalne eskapady. Niezapomnianych wrażeń niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – osiąga nieomal 6 km n.p.m. Turystów zachęcają w głównej mierze kurczące się już lodowce, przepiękne widoki, jak również sposobność ujrzenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Shira, Mawenzi i Uhuru – trzy szczyty będące pozostałością po wulkanach. Wycieczka na ten afrykański szczyt wymusza solidne przygotowanie się – z uwagi na ogromną wysokość realne jest niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, a zmieniające się warunki atmosferyczne powodują, że zdobycie masywu stanowi duże wyzwanie. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny cechować się dobrą kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią marsz przez około 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co powinno się wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy należy także zakupić medykamenty działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się uchroni także stosowna profilaktyka – stosowanie środków odstraszających insekty, a także zakładanie odzieży przykrywającej ramiona i nogi. A jak uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudobową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]