Kochasz góry i masz kondycję? Spróbuj trekkingu górskiego!

Hobby, sport, rekreacja Turystyka

Na tej stronie poznasz korzystną ofertę wycieczek trekkingowych.

Górskie wycieczki mogą przybierać wiele form. Od nieśpiesznych spacerów po prostych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez całodniowe, piesze marsze po trasach stojących wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby podjąć się tych ostatnich, potrzebne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Jakkolwiek za nieraz gigantyczny trud otrzymujemy możliwość podziwiania nieziemskich widoków i obcowania z dziką naturą.

Trekkingi – dobierz właściwy stopień trudności do swojego doświadczenia

Stopień trudności technicznej jest zależny od terenów, przez które przebiegają trekkingi. Fachowcy wyróżniają 3 poziomy trudności pieszych wycieczek w tereny górzyste. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy dysponują , a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do intensywnego wysiłku. Drugi poziom trudności wymaga dobrej kondycji i przynajmniej podstawowego doświadczenia w górach – np. w polskich Tatrach. Najwyższy poziom to wyprawy dla jednostek z wysoką kondycją fizyczną, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, jak również niebojących się trudnych warunków obozowania podczas wielodniowej wyprawy.

Gdzie organizuje się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych górach. W naszym kraju miłośnicy tego typu aktywności w najwyższym stopniu cenią sobie trasy w Tatrach. Jeśli zaś chodzi o pozostałe góry Europy, dużym uznaniem szczycą się Alpy, wschodnia część Karpat, Góry Przeklęte na Bałkanach, jak również graniczące z Azją Ural i Kaukaz. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki mogą zaś sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Andach, Himalajach lub Karakorum.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]