Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Hobby, sport, rekreacja Turystyka

Potrzebujesz szczegółowych informacji o trekkingach w Himalajach? Dobrze trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Himalaje razem z położonym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Oddziałuje na to wiele czynników – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie nadmienić też o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry są polem zmagań uznanych himalaistów z całego globu. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje także wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go sam

Na początku warto zaakcentować, iż jeśli idzie o trekking, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Trudności sprawia także sama organizacja wyjazdu – rezerwacja biletów czy zdobycie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w tych górach. Kolejnym atutem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie mających wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Everestu lub Annapurny

Z oczywistych przyczyn osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Karakorum albo Himalaje prawie nigdy nie decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie świadczy to jednakże, że te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, gdyż nierzadko aranżowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Shishapangma czy Lhotse. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale także możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu obywateli Nepalu i podziwianie nieprzeciętnych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]