Kochasz gotować? Zapisz się na kurs food pairingu

Kulinaria Oświata

Food pairing - poszerz swoją wiedzę!

Chociaż jesteśmy przyzwyczajeni do określonych połączeń smaków, nie oznacza to, iż zestawianie ze sobą potraw, które na pozór kompletnie się wykluczają, nie może przynieść intrygujących i, co ważne, smacznych wyników. Przekonujemy się o tym na każdym kroku. Ogromne oddziaływanie na nasz zmysł smaku miało bezspornie pojawienie się na rynku nieznanych dotychczas w Polsce artykułów spożywczych, jak również otwarcie się na inne zwyczaje kulinarne. Dzięki temu chociażby zestawienie mięsa z egzotycznych owocami nikogo już nie szokuje. Ci, którzy zasmakowali w wyjątkowych fuzjach smakowych częstokroć rozpoczynają swoje próby i na własną rękę poszukują coraz to bardziej nietuzinkowych połączeń. Żeby te jednakże przyniosły wyczekiwane rezultaty, wypada wpierw zaopatrzyć się w stosowną wiedzę.

Food pairing – doświadczaj nowych smaków

Jeżeli pragniemy, żeby nasze kulinarne przygody istotnie okazały się powodem ekscytacji i pozwalały odkryć nowe smakowe doznania, trzeba postępować zgodnie z normami przyjętymi w dzisiejszej sztuce kulinarnej. Te, w rzeczy samej, są jedynie wytycznymi, o których trzeba pamiętać, by smaki mieszają się w nietuzinkową, a jednak zgodną całość. Najlepiej uczynimy, jeśli przyswoimy sobie food pairing. Tym mianem określa się sztukę łączenia ze sobą smaków, które w powszechnym przekonaniu uchodzą za całkowicie ze sobą niewspółgrające. Wszelkie reguły food pairingu są jednakże wnikliwie przeanalizowane, a u ich podstaw leży głęboka wiedza z zakresu biochemii, dotyczącą przede wszystkim obecności danych składników w używanych produktach. Food pairing traktuje nie tylko o jedzeniu, ale również o napojach (w tym tych zawierających alkohol).

Food pairing warsztaty wyłącznie z doświadczonym szefem kuchni

Food pairing wymaga bujnej wyobraźni oraz wyczucia, jednakże to nie one będą najistotniejsze. W wyższym stopniu liczy się wiedza z obszaru zawartości różnorodnych substancji w komponentach potraw oraz tego, jak łączą się one z innymi związkami. Dlatego rozsądną decyzją będzie wzięcie udziału w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez profesjonalnego szefa kuchni – zwłaszcza, że podzielenie się elementarną wiedzą trwa zazwyczaj kilka godzin.

Nasze dane adresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]