Najlepsza kawa w Twoim domu – kapsułki do ekspresu

Kulinaria Zakupy

Zamów kapsułki do ekspresu na cafessima.pl.

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki gorącej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się również z przyjaciółmi, podjadając desery na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest znany od setek lat, ale nadal pijemy go przeważnie w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kawa w kapsułkach porównywalnie dobra jak w kawiarni

Gdy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków lub fantazyjnie przygotowaną udajemy się przeważnie do kawiarni, bo niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie rozmaitych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w perfekcyjne latte, macchiato czy cappuccino. Dlatego wzięta od dekad, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki do kawy, którą można przygotować w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do kawy? Głównie dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się perfekcyjnie odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie należytej ilości wody, podsunięcie filiżanki lub kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż sprzęt wypełni całą pracę za nas.

Kawa w kapsułkach – smaczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – małe modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to także nie jest ogromny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przygotować w domu za niecałe 1,20 zł. Koszt waha się naturalnie zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem serwowanym w kafeterii, jest to najczęściej ok 10%-20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich ogromną zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się nierzadko czy kupując ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od jednego producenta. To bezzasadne obawy. W tej chwili do większości modnych systemów, takich jak Nespresso, Tchibo Cafissimo czy Nescafe Dolce Gusto można nabyć pasujące kapsułki.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]