Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Nasze porady Turystyka Witryny internetowe

Szukasz ładnych miejsc w Małopolsce? Koniecznie zajrzyj na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Chociaż Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, toteż czasem z trudem można odnaleźć się w setkach informacji o bieżących imprezach sportowych bądź kulturalnych oraz ciekawych atrakcjach w Małopolsce.

Skąd czerpać sprawdzone informacje o atrakcyjnych miejscach w Małopolsce?

Żeby zaprezentować wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstał portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale też o pokazach i eventach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na portalu? Turyści myślący o pobycie w Małopolsce już na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której błyskawicznie znajdą kempingi, pensjonaty i hotele, zabytki i muzea oraz Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Serwis pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Co ciekawe, dla tych, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące m.in. regiony agroturystyczne, urok parków krajobrazowych i narodowych oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Katalog konsulatów i proste rozmówki – niezbędne informacje dla turystów z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina także o zagranicznych turystach, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane i mniejsze górskie miejscowości. Wiadomości znajdujące się na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku słowackim, niemieckim, francuskim i włoskim. Nadzwyczaj przydatna dla obcokrajowców jest także podstrona Rozmówki, na której poznają popularne wyrażenia i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas podróży po naszym kraju. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na obszarze Małopolski.

Nasze dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego