Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Nasze porady Turystyka Witryny internetowe

Chcesz poznać najpiękniejsze miejsca w Małopolsce? Koniecznie sprawdź visitmalopolska.pl.

Choć Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, dlatego nieraz z trudem można znaleźć coś dla siebie w potopie wiadomości o bieżących wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych oraz godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Strona dla zainteresowanych atrakcjami w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Żeby przybliżyć wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, powstał serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak również o wystawach i imprezach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Turyści organizujący pobyt w Małopolsce już na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której migiem odszukają zabytki i galerie, Centra Informacji Turystycznej, jak również hotele, motele i schroniska młodzieżowe położone w miejscowościach Małopolski. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Natomiast dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. regiony agroturystyczne, piękno miejscowego folkloru czy zamek na Wawelu.

Proste rozmówki i katalog konsulatów – niezbędne informacje dla cudzoziemców

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina również o turystach z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych ciekawych miejscowości. Komunikaty dodawane na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale też w m.in w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim oraz słowackim. Nadzwyczaj pomocna dla cudzoziemców może być również podstrona Rozmówki, gdzie poznają kluczowe słowa i sformułowania, które pomogą im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie podróży po Polsce. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu listę konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego.

Nasze dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego