Badania operatorów

Ochrona zdrowia

Zleć badania operatorów Bielsko Biała na www.bielskobadania.pl.

Są niezbędne jeśli zamierzamy sprawdzić, czy ktoś może pracować jako kierowca wózka tudzież innej maszyny. Choć wielu badanych się ich obawia, jeśli nie mamy zaburzeń psychicznych, ich zaliczenie nie może sprawić nam znaczących kłopotów. Jak zatem przebiegają badania operatorów pojazdów? Na co należy się przygotować?

Wstęp do badania operatorów

Na otwierającym etapie badania kandydat uzupełnia stworzony przez psychologa formularz. Musi w nim rozwiązać zadania dotyczące działania w różnych, często ekstremalnych sytuacjach. Po sprawdzeniu odpowiedzi przyszłego kierowcy, specjalista będzie mógł stwierdzić, czy odpowiednio radzi sobie z nerwami oraz przetestować jego sprawność intelektualną i dojrzałość społeczną. Zawartość kwestionariuszy jest zależna od zawodu kandydata. Ta część badania operatorów zwykle powoduje duży stres, ale jej przejście nie jest problemem.

Psychotechniczne badania operatorów

Kolejny etap badania operatorów wymaga zastosowania odpowiednio opracowanych aparatów. Poszczególne zadania badają takie cechy jak prędkość reagowania oraz podejmowanie wyborów w trudnych przypadkach. Powinniśmy pamiętać, że w niektórych przypadkach ten etap badań może nie być przeprowadzony. Tak będzie, jeśli kandydat w wywiadzie nie będzie krył złego nastroju lub test udowodni, iż przed odwiedzeniem przychodni spożył napój wyskokowy. Zaplanowane działanie może być wtedy przełożone lub – gdy powodem okaże się spożycie alkoholu – także odwołane.

Nasze dane adresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]