Kurs zimowej turystyki górskiej – czego możesz się tam nauczyć?

Oświata Rozrywka Turystyka

Na www.exploruj.pl przeczytasz wszystko, co trzeba wiedzieć o kursie zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry są niesamowite, a jednocześnie niebezpieczne. Praktycznie co parę dni, a najczęściej w miesiącach, gdy urlopowicze tłumnie odwiedzają modne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane w pobliżu znanych szczytów, w mediach słyszymy o kolejnych fatalnych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez należytego wyposażenia wybrali się na wyprawę trasą powyżej ich umiejętności. Z tej przyczyny tym, którzy kochają wysokie góry i chcieliby przeszkolić się w odpowiedzialnym przemieszczaniu się po nich, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenia w plenerze w niedużych grupach

Najlepszym sposobem, żeby pozyskać niezbędne umiejętności jest odbycie wszechstronnego kursu prowadzonego przez specjalistów z każdej z najważniejszych sfer łączących się ze wspinaczką górską, innymi słowy instruktorów wspinaczki, ratowników górskich i przewodników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. poprawnego chodzenia w rakach i na rakietach śnieżnych, posługiwania się czekanem, zaznajomią się z regułami asekuracji, autoasekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, przemieszczania się w zespole linowym, jak również po szlakach zaopatrzonych w via ferraty. Co istotne, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy orientacji w terenie, medycyny górskiej oraz survivalu, które okazują się konieczne w razie rozmaitych nieszczęśliwych sytuacji. Szkolenie pokrywa też zasady poprawnego postępowania podczas lawiny.

Kursy górskie, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które ma wieloletnią praktykę jako realizator wypraw w łańcuchy górskie całego świata. Kursy prowadzone są w plenerze (w Polsce, na Słowacji oraz w Austrii) w niewielkich grupach, które zwykle nie przekraczają 5-6 osób. W efekcie przyswajanie nowej wiedzy odbywa się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas sposobność poświęcić każdemu z uczestników kursu odpowiednią ilość uwagi i czasu, by mogli oni skutecznie przyswoić sobie najważniejszą wiedzę, niezbędną do pewnego poruszania się po górach.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]