Malarstwo komputerowe – jakie oprogramowanie jest niezbędne

Oświata

Jeżeli interesujesz się malarstwem cyfrowym, koniecznie kliknij tutaj.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od końca XX wieku usiłuje dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć pracę w branży filmowej czy gamingowej, gdyż te sektory rozrywki w procesie projektowania postaci czy świata przedstawionego korzystają przede wszystkim z profesjonalnego oprogramowania komputerowego. Wiedząc o tych realiach ogromna grupa początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie sięga po popularne programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Digital painting – ogromna wolność dla artystów

Jest wiele programów używanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż został stworzony jako software do obróbki fotografii, szybko stał się podstawowym narzędzie ilustratorów i game developerów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały inne pokrewne programy, jak przykładowo Affinity Photo, Krita czy ArtRage, w których przy użyciu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane akwarelami, farbami olejnymi lub gwaszem. Digital painting zapewnia artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość poprawiania nieudanych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba wszak uzupełniać!

Kurs digital paintingu online to nie tylko nauka podstaw funkcjonowania oprogramowania

Praktycznie uczenie się malarstwa komputerowego przebiega podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Owszem pierwsze kroki można postawić samodzielnie, jednak żeby właściwie rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać wszelkie funkcje oprogramowania i niezbędne metody korzystania z pędzli, radzimy wykupić kurs przygotowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi lekcje digital paintingu, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych kursów Photoshopa online. Spektrum tematów jakie analizują takie kursy jest szerokie i uczą one dużo więcej niż jedynie najważniejszych funkcji oprogramowania. Ważne jest jednak, by decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z twórcą kursu.

Nasze dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]