kurs malowania akwarelami

Nauka malowania akwarelami – kurs pod okiem instruktora

Oświata Rozrywka

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularnym sposobem artystycznego wyrażania siebie i nie ma potrzeby być w tym znakomitym, żeby czerpać z tego przyjemność na co dzień. Dla wielu jest to przecież tylko sposób na relaks po wyczerpującym dniu albo pasja i nie pragną oni osiągnięcia w tej sferze doskonałości. Lecz jeżeli chcesz malować coraz lepiej, zalecamy postawić na kurs akwareli.

Nie tak prosto kontrolować akwarele – uczestnicz w kursie akwareli

Akwarele to wbrew pozorom nie jest proste medium. Rezultat końcowy zdaje się bardzo lekki i prosty do stworzenia, lecz wpływa na niego wiele czynników, o których początkujący twórca nie ma z reguły pojęcia. Ogromny udział w samym toku malowania ma dodatkowo przypadek – akwarele to farby, nad którymi trudno jest zapanować i nawet twórcy od lat obeznani w tej technice wcale nie są przekonani o tym, iż obraz zawsze wyjdzie tak, jak przewidywali. Kurs akwareli to kapitalne miejsce, aby rozpocząć swoja drogę z tą techniką malarstwa i nabyć przydatną podstawową wiedzę niezbędną do rozwinięcia w sobie pasji do akwareli. Każdy jest tu radośnie widziany, bez względu na to, czy ma już za sobą jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwsza styczność z tym rodzajem farb. Instruktorzy kursu w trakcie pierwszych godzin starannie objaśniają cechy farb akwarelowych, ogromne spektrum technik ich stosowania oraz rodzaje papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na końcowy efekt dzieła.

Kurs akwareli – czy warto?

W czasie ogólnodostępnego internetu nie ma problemu, by wyszperać a potem obejrzeć tutoriale, które prezentują jak malować akwarelami. Jednak raczej nie będzie to równoznaczne z partycypacją w kursie malowania akwarelami prowadzonym przez doświadczonego dydaktyka ze szkoły malarstwa i rysunku. W owocnej szkoleniu z technik artystycznych nieodzowne są zalecenia, które kursanci dostają od instruktorów w czasie pracy. Te korekty pomagają sprawniej zdobyć umiejętności, a uczeń nie musi głowić się nad tym, gdzie popełnił błąd, który przyczynił się do tego, że jakiś efekt nie wyszedł tak jak zakładał. Dodatkowo nauka w grupie innych ludzi o podobnych zainteresowaniach wytwarza miłą atmosferę wsparcia, które jest niesłychanie potrzebne w stymulacji do nieprzerwanego rozwoju twórczego. Partycypacja w rzeczowej ocenie dzieł innych kursantów, pomaga później we właściwej ocenie swoich prac już odbyciu kursu.

Nasze dane adresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]