Wycieczki dla aktywnych – urlop dla każdego, kto lubi działać

Rozrywka Turystyka

Szukasz korzystnej oferty aktywnych wakacji dla singli? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na https://tinyurl.com/yxsbtzjh.

Istnieją dwa rodzaje ludzi: pierwsi kochają wolne dni spędzać na słodkim lenistwie, a drudzy każdy dzień urlopu pragną zaplanować sobie tak, aby zrobić coś szczególnego, czego do te pory nie doznali. Specjalnie dla tych ostatnich agencje turystyczne tworzą nieszablonowe propozycje wypraw dla aktywnych.

Szansa na nawiązanie długoterminowych przyjaźni – wycieczki dla aktywnych

Aktywne wycieczki to drobiazgowo przygotowane parodniowe wyprawy dla osób, które chcą zobaczyć różne rejony świata oraz naszej ojczyzny z kompletnie nowej perspektywy. Program takich wypraw jest jest pełen fantastycznych atrakcji, których typowy urlopowicz nie doświadczy z pozycji komfortowego siedziska na patio dzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób szukających interesujących wrażeń to również wspaniała okazja, by zdobyć dodatkowe kwalifikacje, bowiem często łączy się ze instruktażami nieodzownymi do opanowania mechanizmów poprawnego zachowania się na określonym obszarze. W czasie wyprawy w góry dla aktywnych można między innymi nauczyć się używania czekana oraz raków czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci zapoznają się metody survivalu, a także tego, co zrobić w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć, czyli np. podczas zejścia lawiny. Trzeba też zaznaczyć, że taka wycieczka w góry pełna jest ciężkich wyzwań wymagających ufności i współpracy z innymi uczestnikami, co może skończyć się zawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Aktywne wycieczki to nie tylko polskie góry

Najciekawsze wyprawy, do których musimy wykazać się świetną kondycją fizyczną, to głównie wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a kierunkiem są wierzchołki zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z dobrą kondycją, mogą zapisać się np. na trekking po Podhalu i zdobyć 4 najbardziej znane wierzchołki tego rejonu: Giewont, Trzy Korony, Turbacz i Babią Górę. Mogą też zabrać się na Sycylię, gdzie zobacząz bliska Etnę, miejscowe parki narodowe i zwiedzą zjawiskowe miasta tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanię. Lecz Stary kontynent to nie jedyne tereny, dostępne dla początkujących podróżników – bez większych przeszkód dadzą sobie rade też podczas wyprawy w Himalaje bądź na Wyspy Komodo.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]