Wycieczki w Alpy dla miłośników trekkingu

Rozrywka Turystyka

Wyprawa w Alpy - dowiedz się więcej o ofercie na www.exploruj.pl.

Pasjonaci gór, którzy poznali już na wskroś każdą trasę w w Sudetach, w Karpatach i w Górach Świętokrzyskich, częstokroć zaczynają szukać nowych wrażeń i kartkują propozycje wycieczek w inne europejskie łańcuchy górskie. Liczni z nich postawi na wyjazd w Alpy, gdzie zapewne po raz pierwszy spotkają się z narciarstwem bądź trekkingiem wysokogórskim.

Najważniejsze wierzchołki Alp

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Europy, którego powierzchnia obejmuje parę krajów, między innymi Słowenię, Niemcy, Liechtenstein oraz – naturalnie – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt Starego Kontynentu, a więc Mont Blanc, znany także jako Dach Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Lecz to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe zachwycające wierzchołki, o których pokonaniu marzą wspinacze z całego globu, to np. Nordend – 4609 m n.p.m., Matterhorn – 4478 m n.p.m i Dom – 4545 m n.p.m., a także inne znaczące dla alpinizmu szczyty, jak Les Droites albo szczyty grani Grandes Jorasses. Rozróżnia się wysokie Alpy Zachodnie oraz niskie Alpy Wschodnie.

Wycieczki w Alpy – wybierz te odbywające się w niewielkich grupach

Jakie wycieczki w Alpy oferują rodzimi organizatorzy wypraw i trekkingów w górach? Jest sporo ciekawych propozycji przeznaczonych dla entuzjastów gór o różnym poziomie zaawansowania. Osoby, które nie miały przedtem styczności z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyły już odpowiednie umiejętności narciarskie i utrzymują optymalną wydolność fizyczną, mogą uczestniczyć w tygodniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla osób zaawansowanych organizowane są wyprawy na austrackie via ferraty połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie rozszerzać swoje kwalifikacje. Tym, kładą nacisk przede wszystkim na zdobycie wiedzy, rekomendujemy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu opanowanie podstaw bezpiecznego przemieszczania się w górach wysokich. Niezaprzeczalnym plusem takich wycieczek jest to, że odbywają się w małych, zwykle siedmioosobowych zgrupowaniach, co sprawia, iż każdy z partycypantów otrzymuje całkowitą uwagę opiekunów.

Z profesjonalnymi przewodnikami i szkoleniowcami, wyprawa w Alpy okaże się niezapomnianym przeżyciem, przynoszącym dumę z przełamywania osobistych ograniczeń, jak również rozpalającym apetyt na więcej.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]