skitury, turystyka narciarska

Zwiedzaj szlaki górskie na nartach! O skiturach

Turystyka

Większa część osób wyjeżdżających w góry w okresie zimowym, jedzie tam najczęściej wyłącznie po to, żeby oddać się szaleństwu na nartach lub na snowboardzie. Ale nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy pragną przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni chociaż raz w życiu wziąć udział w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Skitury – zalecane tylko dla doświadczonych w górach narciarzy

Turystyka na nartach przeżywa obecnie swój rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już banalnego wypoczynku w drewnianej, górskiej chacie i przelotnego zjazdu z przepełnionych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, decydują się na przeżywanie ich piękna podczas stosunkowo trudnych, lecz dających dużo satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże przeznaczona jedynie dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy opanowali dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą także jak używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Poruszanie się z dala od przygotowanych dla turystów tras, jest po prostu znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego także lżejszych butów i nart.

Gdzie wyjeżdża się na skitury?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na starym kontynencie atrakcyjnymi destynacjami dla miłośników skitur są niewątpliwie włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie bardzo dobrze dadzą sobie radę nawet skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie nie muszą jednakże ograniczać się jedynie do wypraw organizowanych na terenie naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują perfekcyjne warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest sposobność zdobycia szczytu Jabal Toubkal położonego na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego typu przygodzie w górach, które nie wiedzą, czy jakaś trasa okaże się adekwatna do posiadanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą zwrócić się o poradę organizatora skitur i jego instruktorów.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]