Funkcje drewnianych listw podłogowych

Urządzanie mieszkania Zakupy

Dalsze informacje o listwie podłogowej.

Wydają się niewiele wnoszącym elementem, jednakże ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na schludne przeciągnięcie przewodów oraz ochraniają dolną część ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest istotne przede wszystkim w pomieszczeniach, w których chodzimy w obuwiu. To z pewnością wystarczający argument, aby nie bagatelizować ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF lub PVC

Drewno to materiał wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i doskonale komponuje się z eleganckimi meblami czy dodatkami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z MDF bądź PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wykonane zarówno z różnych surowców, jak i z litego drewna. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, pod warunkiem, że kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Nasze dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]