Jak zamontować panele podłogowe?

Urządzanie mieszkania

Podłogi drewniane Baltic Wood zamówisz na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od posadzki drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – można je zamontować w naprawdę kilka chwil, a każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Przeczytaj poradnik, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – maksymalna wilgotność wylewki to 3%. Nie możesz zapominać także o odseparowaniu ich od podłoża – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Nigdy nie montuj paneli prosto ze sklepu – najlepiej zrobisz, odstawiając je na dwie doby, aż wszystkie wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

ABC montażu paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna rada – najlepiej robić to startując z kąta pokoju. Przed pracą, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż później producent ma prawo nie uznać reklamacji. Zatroszcz się też o temperaturę podłogi, która powinna być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je wertykalnie do źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – tak, by dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej fasady. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi klików, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Panele podłogowe muszą pracować

Podobnie jak inne produkty drewnopochodne, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany temperatury w domu. Należy zatem zostawić szczeliny przyścienne o rozmiarze minimum jednego centymetra – nie będą widoczne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasze dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]