Lampa solna – czy warto posiadać ją w mieszkaniu?

Urządzanie mieszkania Zakupy

Jeśli chcesz zamówić lampy solne, koniecznie wejdź na superbutelki.pl.

Drobne ozdoby z minerałów i kamienia od wieków znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z rozlicznych wycieczek po Polsce, a nieraz kupujemy tak po prostu, ponieważ pasują do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Rzadko jakkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – częściej służą jako zwyczajne ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do produkcji obiektów używanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej z reguły lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są niepowtarzalne

Lampy solne pięknie się prezentują i bez trudu można je dopasować do wystroju wnętrza, bowiem są dostępne w 3 kolorach (szarym, różowym, białym) i w kilku ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, ponieważ nie ma brył solnych o takim samym wzorze krystalizacji oraz kształtach. Ogromnie popularne są lampy solne, których klosze cechują się nie naruszoną, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, że rzemieślnicy parający się robieniem takich lamp, nadają im finezyjne kształty, np. sześcianu czy też walca.

Lampa solna – dzięki niej szybciej się zrelaksujesz

Dużo osób sądzi, że lampy solne mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im głównie zdolność jonizacji powietrza, czyli wyzwalania jonów ujemnych, równoważących te wyzwalane przez otaczająca nas elektronika. Ujemne jony polepszają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. jednostkom borykającym się z alergią bądź astma. Światło, jakie dają te lampy, jest kojące i przyjemne, dlatego poleca się stosowanie ich jednostkom, którym dokucza bezsenność lub stres, ponieważ z ich pomocą można szybciej się wyciszyć. Ale z brył soli nie wytwarza się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich też prześliczne świeczniki i pojemniki na bibeloty, a płaskie bloki z soli stosuje się w dekoracji mieszkań oraz gastronomii.

Nasze dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]