Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Urządzanie mieszkania Zakupy

Znajdź shutters.

Urządzając dom, sporadycznie przeznacza się wiele uwagi na dekorację okien. W większości wypadków wybiera się standardowe rozwiązanie, a więc firany oraz zasłony, które niekiedy zestawiane są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno budujące sobie krąg zwolenników rozwiązanie – okiennice dekoracyjnea więc shuttersy.

Na okna, ale także na drzwi garderoby – zastosowanie shuttersów

Podstawową cechą shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tych okiennicach wewnętrznych są ruchome, tym samym można bez trudu je ułożyć w dowolnej pozycji, w zależności od kaprysu lokatorów. Producenci wytwarzają je z drewna, PCV, a także z płyt MDF. Okiennice ozdobne shutters montuje się przeważnie na oknach, jednakże rewelacyjnie sprawdzą się też na drzwiach szafy. Shuttersy to co prawda element okna, który w naszym budownictwie wykorzystuje się jeszcze okazjonalnie, ale każdy z nas z pewnością przyjrzał się im na ekranie telewizora bądź w kinie, gdyż tego rodzaju okiennice są często wykorzystywane na obszarach z gorącym klimatem, a więc w USA oraz w Australii.

Ozdobne okiennice typu shutters świetnie komponują się z licznymi stylami aranżacyjnymi

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko pięknie się prezentują, lecz mają też praktyczne funkcje. Za ich pomocą można pasywnie regulować wykorzystanie energii słonecznej: latem powstrzymywać nagrzewanie się wnętrz, a w zimne – utrzymać ciepłe powietrze przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do przeróżnych stylów wnętrz i nie ma zwykle przeszkód, aby zainstalować je na zdecydowanej większości okien. Produkuje oraz montuje się je na zamówienie, co sprawia, iż są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. rolety. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom niezwykle ciekawy wygląd, a więc wpływają na zwiększenie wartości posesji. Warto też uwydatnić, iż kąt lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawiane bez pomocy łańcuszków, co rodzice małych dzieci lub właściciele psotliwych psów i kotów, które zagmatwać zwisające łańcuszki, uznają na pewno za dodatkowy plus.

Nasze dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]