Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

Urządzanie mieszkania Zakupy

Więcej informacji o okiennicach wewnętrznych shutters.

Projektując aranżację domu, rzadko poświęca się dużo uwagi dekoracji okien. Przeważnie wybiera się tradycyjne aranżacje, czyli firany oraz zasłony, które czasem łączone są dodatkowo z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno budujące sobie grono sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Shuttersy – nowość w europejskim budownictwie

Najważniejszą cechą shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego typu okiennicach ozdobnych ruszają się i można bez trudu je ułożyć pod dowolnym kątem, w zależności od fantazji mieszkańców. Wykonuje się je z płyt pilśniowych, z listw drewnianych, jak również polichlorku winylu (PCV). Okiennice ozdobne shutters zakłada się w głównej mierze na oknach, jakkolwiek bardzo dobrze sprawdzą się również na drzwiach szafy. Shuttersy to co prawda element okna, który w europejskim budownictwie spotyka się jeszcze okazjonalnie, ale każdy z nas zapewne przyjrzał się im w telewizji lub w kinie, ponieważ tego rodzaju okiennice są niezmiernie popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w południowych Stanach USA i w krajach śródziemnomorskich.

Plusy shuttersów

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko rewelacyjnie się prezentują, lecz mają również praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można pasywnie regulować użycie padającego światła: w gorące dni uniemożliwiać gromadzenie się ciepła w pokojach, a w zimne – utrzymać je na dłużej. Okiennice wewnętrzne bardzo dobrze komponują się z rozmaitymi stylami aranżacyjnymi i nie ma na ogół trudności, aby założyć je na przeważającej większości ram okiennych. Produkuje oraz instaluje się je na zamówienie, co skutkuje tym, że są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom niesłychanie gustowny wygląd, zatem wpływają na podniesienie wartości domu. Trzeba też podkreślić, iż okiennice wewnętrzne typu shutters reguluje się bez wykorzystania żyłek, co posiadacze psotnych zwierzaków czy rodzice dzieci, które zerwać wystające sznurki, uznają z pewnością za dodatkowy plus.

Nasze dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]