ozdobne okiennice, shuttersy w sypialni

Shuttersy w sypialni i w salonie – kontroluj światło i temperaturę

Urządzanie mieszkania Zakupy

Szutersy (shutters), czyli dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się przeważnie z domami zaaranżowanymi w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Tymczasem ten moduł osłony okna można zastosować również w europejskich domach – jest to niezwykle trwałe, a jednocześnie świetnie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu sytuacjach zda egzamin lepiej niż popularne obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – zdecydowanie zwiększają estetykę pokoju

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju gościnnym, wypełniają dwie funkcje – ozdobną i praktyczną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie zwiększają walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są szersze, co powoduje, iż wspaniale uzupełniają wygląd większości okien. Kwestia estetyki jest ważna, gdyż to w salonie ludzie spędzają po wiele godzin w trakcie dnia, jak również podejmują tu gości. W związku z tym należy zadbać, aby ten pokój nie tylko zachwycający, ale również wygodny. Opcja ustawienia kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych wnikających do salonu, co pozwala np. na kompletne jego przyciemnienie, jeśli pragniemy włączyć film, albo jego delikatne ściemnienie, gdy pragniemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – idealne rozwiązanie dla chorych na alergie

Możliwość regulacji wnikania światła do wnętrza jest z pewnością najważniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednakże z jeszcze innego powodu – z ich wykorzystaniem można efektywnie regulować temperaturę pomieszczeniu, która w ogromnym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w okresie letnim łatwiej jest zachować niższą temperaturę w sypialni, z kolei w okresie zimowym przez dłuższy czas zatrzymamy w niej ciepło. Co więcej shuttersy lepiej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to też znakomite rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Na ich lamelach zbiera się mniej drobinek kurzu aniżeli w fałdach firanek, a ich konserwacja jest niezwykle prosta i trwa dosłownie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się również w pokoju dziecięcym, w łazience oraz w kuchni.

Nasze dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]