Audyt SEO – jakie nieprawidłowości najczęściej ujawnia?

Usługi Witryny internetowe

Chcesz dowiedzieć się, jak zamówić audyt SEO Kraków? Nie zwlekaj! Koniecznie wejdź na https://seo4.net/audyt-stron-internetowych/.

Audyt – jak definiuje internetowe wydanie Słownika Języka Polskiego PWN – to sprawdzenie firmy, przedsiębiorstwa lub spółki pod kątem rozmaitych czynników, m.in organizacyjnych i finansowych, a także analiza perspektyw przyszłego rozwoju. Czym, mając na uwadze zacytowaną definicję, jest zatem audyt SEO? Jest to gruntowna analiza strony www, sprawdzająca różne jej elementy, jak szybkość wczytywania się witryny, metadane, hierarchię nagłówków, kod strony i wiele innych aspektów. Oprócz samego wyliczenia błędów i nieprawidłowości, w rzetelnym audycie SEO muszą znaleźć się też instrukcje odnośnie rozwiązania wymienionych problemów.

Audyt SEO bada witrynę internetową pod względem zawartości strony, zgodności ze normami W3C, użyteczności, jak również poprawności kodu. Co więcej sprawdzane jest również, czy strona jest przyjazna dla wyszukiwarek internetowych. Podsumowując, audyt SEO zleca się agencji, aby znalazła ona wszystkie nieprawidłowości na stronie i – co najistotniejsze – zaproponowała działania, które umożliwią ich naprawę.

Darmowy audyt SEO nie wskaże wszystkich błędów na stronie

W internecie można znaleźć masa narzędzi oraz stron, za pomocą których można szybko i bez opłat przeprowadzić audyt SEO strony www. Plusy tej opcji? Cena i szybkość. Argumenty przeciw? Jest ich mnóstwo. Darmowe narzędzia czy też wersje testowe z ograniczaną funkcjonalnością, są niedoskonałe. Jeśli już znajdą jakieś uchybienia na stronie, to zapewne nie wszystkie. Wiele problemów (m.in. w kodzie) wychwycić można jedynie podczas analizy dokonanej przez człowieka, a nie algorytm.

Na audyt SEO wykonywany przez agencję należy poczekać zazwyczaj od tygodnia do ok 30 dni. Okres na dostarczenie raportu powinien zostać sprecyzowany w umowie podpisanej z firmą, która podjęła się jego wykonania. Audyt płatny umożliwia wykrycie wszelkich najważniejszych błędów kryjących się na stronie. Jeśli strona została utworzona na bezpłatnym szablonie bądź na platformie typu Shoper czy Magento, to elementów do poprawy może być wiele. Gdy strona wolno się wczytuje i nie ma w zasadzie żadnej widoczności na ważne dla klienta słowa kluczowe, to też są to sygnały, iż zlecenie zewnętrznej firmie SEO audytu będzie odpowiednim pomysłem.

SEO audyt – co wykaże, jeżeli będzie przeprowadzony starannie

Poprawnie przeprowadzony audyt SEO może ujawnić sporo wad strony, między innymi:

 • brak bądź niewłaściwa integracja z narzędziami Google (przykładowo Google Search Console),
 • powody niskiej widoczności strony na frazy kluczowe,
 • rzeczywista liczba zaindeksowanych podstron,
 • problemy z dostępnością witryny dla robotów,
 • poprawność kodu witryny,
 • poprawność w hierarchii nagłówków,
 • słaba jakość zawartości strony,
 • brak tłumaczeń wersji językowych strony,
 • brak tytułów i opisów meta,
 • błędy w wersji mobilnej strony, takie jak zbyt wolne wczytywanie się różnych elementów,
 • brak czy też niekompletna wizytówka Google Moja Firma,
 • niska prędkość ładowania się witryny w wersji mobilnej oraz desktopowej

.

Nasze dane adresowe:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]