Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Rachunkowość, finanse Usługi

Biuro rachunkowe Katowice znajdzie rozwiązanie Twoich problemów.

Prowadzenie finansów w małych przedsiębiorstwach jest zazwyczaj źródłem niemałych problemów. Drobne podmioty rzadko mogą pozwolić sobie na to, by zatrudnić specjalistę ds. finansów na etat, a ich właściciele często nie przygotowani na to, aby prawidłowo zarządzać budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż sądzi część z nas – wystarczy tylko postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób osiągniemy? Jak zyskać pewność tego, iż jakość usług będzie satysfakcjonująca?

Nie musisz rekrutować do pracy księgowego – korzystaj z wsparcia biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić głównie ze względu na dobro finansów. Kiedy powierzymy finanse firmy ekspertom od finansów, zyskamy pewność, iż możliwe kontrole fiskusa nie skończą się wystawieniem mandatów. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to również oszczędność funduszy oraz czasu – nie musimy troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani zatrudniać specjalisty na pełen etat. Należy także nadmienić o swobodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Dziś nie trzeba już regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, ponieważ dużo kwestii można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa komunikując się przez pocztę elektroniczną.

O czym nie zapominać przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie rekomendujemy sugerować się tylko jego cennikiem – podejrzanie niskie koszty usług w wielu przypadkach oznaczają ich niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego eksperci posiadają stosowne certyfikaty, np. certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Nasze dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]