Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

Technologie Usługi

Na cadxpert.pl/drukowanie-3d/ odnajdziesz pełną ofertę wydruków 3D.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest skierowana głównie do inżynierów, projektantów CAD, osób zatrudnionych w sekcjach technicznych i badawczo-rozwojowych, konstruktorów, jak również przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda firma lub osoba, której potrzebny jest prototyp lub model koncepcyjny wykonanego w technologii FDM, PolyJet, SLS,SLA, oraz DMLS, może złożyć zamówienie na te usługę, o ile nie posiada własnej drukarki 3D.

Wydruki 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Nie licząc przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy także strefę wiedzy. Są tam zarówno informacje opracowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny wydruk 3D małych elementów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania prototypów. Ta technika – nazywana również stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest oferta druku 3D w technologii SLA? Do przedsiębiorstw bądź osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technika, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i druk detali, gładkiej powierzchni, bardzo wąskich ścianek oraz wyrazistych konturów.

Technologia SLS – druk 3D poliamidem w proszku

Technologia drukowania 3D metodą SLS przebiega na podobnej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Także tutaj dodawane są kolejne warstwy materiału – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najistotniejsze atuty tej technologii druku 3D? SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego gwarantuje trwałość chemiczną i mechaniczną oraz precyzję konturów.

FDM – wydruk 3D modeli koncepcyjnych oraz prototypów

Najpopularniejszą technologią drukowania 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi atrakcyjny stosunek jakości do kosztów, a także opcja wykorzystywania filamentów w szerokiej palecie barw. W toku druku metodą FDM model pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – istnieje możliwość wyboru grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany najczęściej przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń profesjonalnych Stratasys. Tę technologię druku wykorzystują osoby, które potrzebują prototypów albo modeli koncepcyjnych.

Nasze dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]