Nie wyrzucaj – przetwarzaj! O odbiorze i utylizacji starych mebli

Usługi

Na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/ zamówisz wywóz starych mebli Kraków.

Każdy z nas z pewnością dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których z rozmaitych przyczyn nie potrafimy się pozbyć. Zwykle przenosimy je na strych, do piwnicy lub do komórki lokatorskiej, żeby nie zajmowały miejsca w mieszkaniu. Rzecz jednakże w tym, że po wielu miesiącach również te pomieszczenia robią się tak zapchane, że zwyczajne ich użytkowanie bywa męczarnią. Dopiero to skłania wielu z nas do przystąpienia do gruntownych porządków, stanowiących sposobność do tego, by uwolnić się od uzbieranych rzeczy. Takie duże sprzątanie często urządzamy też, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie albo kupujemy zaniedbaną nieruchomość. Powinniśmy więc mieć pojęcie, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka przeprowadzić wywóz starych mebli ze strychu, mieszkania i piwnicy.

Odbiór mebli – jak się ich pozbyć?

Odpady takie jak fragmenty stolarki okiennej, sprzęt AGD i RTV, połamane meble czy zużyte panele podłogowe lub ścienne nie mogą trafić do pojemnika zarezerwowanego na śmieci zmieszane. Chcąc je wyrzucić, do wyboru mamy trzy rozwiązania. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania odpowiednio dużym samochodem. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te przeprowadzane są przeważnie raz na miesiąc – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani znaleźć miejsce na przechowanie rupieci pokaźnych rozmiarów. Najwygodniejsze jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zadba ono też o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Podmioty wypożyczające kontenery często świadczą także profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu poddasza, komórki względnie całego mieszkania.

Utylizacja mebli – nie tylko porzucone na składowisku

Jeżeli stare meble będą przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź firmy zajmującej się się utylizacją zawodowo, nie skończą spopielone ani porzucone na składowisku. Po zdemontowaniu ich na elementy składowe i podzieleniu komponentów według surowca, z którego zostały wytworzone, mogą zostać powtórnie przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia nowych rzeczy. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w przeważnie są one wykonane, opiera się zwykle na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które potem wykorzystuje się do wyrobu nowych biurek, łóżek oraz półek.

Nasze dane adresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]