Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

Bezpieczeństwo i ochrona Usługi Witryny internetowe

Chcesz sprawdzić, kto ma w swojej ofercie usuwanie infekcji WordPress? Nie zwlekaj! Koniecznie sprawdź https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress stał się w mijających latach tak popularnym CMS-em, że ilość sklepów i stroninternetowych działających z jego zastosowaniem liczy się obecnie w milionach. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony postawione na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W przypadku zainfekowania witryny malware, potrzebne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa po atakach hakerskich?

Ze witryny rozsyłana jest niechciana poczta? Logowanie jest niemożliwe? Wpisy na stronie zmieniły się bez Twojej wiedzy? A może na stronie pojawiły się przekierowania do obcych Ci portali? To jedynie kilka z możliwych objawów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takich sytuacjach niezbędne jest błyskawiczna reakcja, żeby znaleźć przyczynę infekcji i przywrócić stronę internetową do poprawnego funkcjonowania. Usuwanie malware z WordPressa zwykle wychodzi poza zakres wiedzy ludzi, którzy każdego dnia parają się wyłącznie tworzeniem stron oraz sklepów internetowych na tym CMS-ie, toteż czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek lub po atakach cyberprzestępców najlepiej powierzyć fachowcom od tego rodzaju działań.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanych stron na WordPress?

Profesjonaliści podejmujący się usuwania infekcji ze stron opartych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych wykonują dokładne sprawdzenie plików i baz danych strony. Analizują kod zastosowanych na stronie wtyczek i motywów, a także pliki wp-config i htaccess. W toku czyszczenia zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które zmniejszą ryzyko ponownej ataków. Jeśli trwające dłuższy czas zainfekowanie spowodowało dodanie strony do spisu wykluczeń (na przykład w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a fachowcy podejmują również wymagane kroki w celu skreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Likwidacja wszelkich następstw cyberataku nie daje pewności, że analogiczna sytuacja nie nastąpi w przyszłości, toteż kluczowe jest regularne aktualizowanie WordPressa i stosowanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]