antena telewizyjna, antena naziemna, antena DVB T

Antena naziemna – bez niej telewizor jest bezużyteczny

Zakupy

W zdecydowanej większości domów zobaczyć można telewizor. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie był nieprzydatnym przedmiotem, należy zainwestować także we właściwą antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w rozmaitych sytuacjach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest dzisiaj niezwykle duży. W sprzedaży dostępne są siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, jak również anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się teraz w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim łatwością instalacji. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w rękach przyrządy potrzebne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które na ten moment proponują nam producenci, cechują się także niezwykłą odpornością na wpływ zmiennych uwarunkowań pogodowych. Dzięki temu pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych doskonałej jakości przez bardzo długi czas.

Antena telewizyjna – co należy uwzględnić przy jej zakupie?

Bardzo duży wybór anten naziemnych sprawił, że trzeba mocno przemyśleć wybór anteny, którą chcemy zastosować. Należy wiedzieć, że uwagę trzeba zwrócić na bardzo dużo czynników, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat umiejscowienia nadajników można błyskawicznie znaleźć w Internecie. Znaczenie ma też moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Uwzględnić powinno się zawsze ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Duże znaczenie ma także to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy też w mieście.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]