poprzeczki dachowe, uchwyty samochodowe

Belki na relingi – twój samochód może przewieźć więcej niz myślisz

Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe Zakupy

Podróż samochodem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie niezbędne podczas urlopu akcesoria. Zwykle nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku nawet niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na spore gabaryty niektórych bagaży. Tu warto wymienić w szczególności narty i rowery, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Pakowność samochodu w dużej mierze zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym przedmiotom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale też nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, ponieważ posiada opływowy kształt. Do jego założenia konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeżeli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je dokupić sami. Miejmy jednak na uwadze, aby dobór modelu właściwego do konstrukcji naszego auta oraz montaż poprzeczek zlecić profesjonalistom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe na dach i tył auta

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy autem rowery, SUPy czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są zazwyczaj przeznaczone do przewozu danego rodzaju sprzętu – gwarantują więc wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno w tylnej części auta – na klapie bagażnika lub haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Nasze dane adresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]