Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Hobby, sport, rekreacja Zakupy

Sprawdź, gdzie kupić czapsy.

Według wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć istotnie w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Najważniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek kosztują aż kilka tysięcy złotych. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa w znacznym stopniu utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewce obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – charakterystyka

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające protekcję pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – kończą się dopiero na pachwinie, zapewniając zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych materiałów. W sklepach przede wszystkim spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są też modele wyprodukowane z tkaniny lub tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje charakteryzuje znacznie niższa cena. Są więc polecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Obszerny wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem również jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]