Drukarka 3D dla profesjonalistów – Stratasys, Makerbot i inne

Technologie Zakupy

Tutaj znajdziesz 3D drukarki.

W ofercie CadXpert odnajdziesz wyłącznie drukarki 3D od najlepszych producentów takich rozwiązań: MakerBot oraz FormLabs, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, jak również Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszej ofercie, działają m.in. w technologiach: SLA, PolyJet oraz FDM.

Stratasys – lider branży drukarek 3D

Stratasys jest światowym liderem na rynku drukarek 3D. Od ponad 30 lat – a dokładnie od 1988 r. – dostarcza klientom najnowocześniejsze rozwiązania i maszyny. Szacuje się, iż stosując drukarki 3D i inne produkty Stratasys można obniżyć koszty produkcji i czas przeznaczony na proces produkcyjny nieomal o 90%. Nadrzędne idee pracy rzeczoznawców marki Stratasys to dostarczanie najlepszych możliwych usług i drukarek 3D, a także wsparcie techniczne i merytoryczne. Najlepiej sprzedające się produkty oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla biznesu oraz przemysłu. Nowinką w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – nowatorska technologia LFS

Kolejnym liderem produkcji drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta firma na rynku maszyn do druku przestrzennego? Formlabs zaopatrzą przedsiębiorstwa w najbardziej zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLA i SLS. Nową propozycję w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – model desktopowy, pracujący w autorskiej, nowej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi odmianę technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszystkie pozostałe urządzenia Formlabs – charakteryzuje się łatwą obsługą oraz ergonomiczną budową. Czym prekursorska technologia LFS różni się od SLA? Jeszcze lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz szybkością druku, jak również dokładniejszym odwzorowaniem najmniejszych elementów. W LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, dzięki temu można w krótkim czasie uzyskać identyczne prototypy, do czego dąży się najczęściej w powtarzalnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot konstruuje wysokiej jakości profesjonalne drukarki 3D, działające stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tej firmy są szeroko wykorzystywane w przeróżnych sektorach przemysłu, biznesu, edukacji i wielu innych. Najnowszy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która obsługuje materiały dostępne dla kolekcji Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Uzyskany wydruk jest solidny oraz precyzyjny, a w trakcie procesu drukowania nie zdarza się przemieszczenie warstw ani nie pojawiają się wypaczenia.

Nasze dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]