Sprzęt do drenażu limfatycznego – jak działa i kiedy jest wykorzystywany

Ochrona zdrowia Zakupy

Kup aparat do masażu limfatycznego.

Presoterapia to forma masażu, której rolą jest poprawienie krążenia chłonki w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii prawie 100 lat temu – to różnorodne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy pompujące oraz okrężne, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do punktu masażu oraz kondycji zdrowotnej pacjenta.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – na cellulit i nie tylko

W ostatnich latach fizjoterapeuci często stosują aparaty do presoterapii odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów z komorami, które zakłada się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych komór rękaw naciska na kończynę, stymulując tak cyrkulację chłonki. Jest wiele zaleceń do poddania się zabiegowi presoterapii. To w głównej mierze zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii). Stosuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – jako pomoc w likwidacji “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się również niezmiernie popularna w świecie sportu, przede wszystkim jako element regeneracji powysiłkowej.

Domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Sporo opcji wykorzystania urządzeń do drenażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tych aparatów. Dziś osoby chętnie korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w mieszkaniu, za pomocą mobilnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Urządzenia do presoterapii do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – więcej przegródek to efektywniejszy masaż. Aparaty CarePump są kompaktowe i dość lekkie, toteż bez trudu można zabrać je na wyjazd, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego powinno być obowiązkowo ustalone z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samodzielnie, gdyż istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to między innymi zakrzepica i choroby wirusowe oraz bakteryjne, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]