Typy łańcuchów zimowych

Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe Zakupy

Jeśli chcesz kupić łańcuchy na koła, koniecznie wejdź na https://ebagaznik.pl/pl/c/Lancuchy-sniegowe/14.

Łańcuchy na koła w dużej mierze zwiększają przyczepność auta w skrajnych warunkach – na oblodzonych i ośnieżonych drogach, przede wszystkim na spadzistych podjazdach. W niektórych państwach muszą one zawsze znajdywać się w bagażniku wszystkich samochodów przez cały rok (tak jest m.in. w Turcji, Bułgarii i Norwegii), w pozostałych natomiast są one niezbędnym elementem wyposażenia auta jedynie w zimą (takie prawo obowiązuje na przykład we Włoszech, w Niemczech, Hiszpanii i Polsce). Jak zatem modele łańcuchów na koła można kupić?

Rodzaje łańcuchów samochodowych

Łańcuchy na koła klasyfikujemy przede wszystkim mając na uwadze ich zastosowanie. Odróżniamy typy wykonane z myślą o wykorzystywaniu w samochodach ciężarowych, osobowych, dostawczych i terenowych, a także w autobusach. Łańcuchy różnią się również mocowaniem, które musi być dopasowane do typu felgi, motywem zaplotu oraz grubością i przekrojem ogniwa (zwykle jest to kształt rombowy ukośny). Różne są też tworzywa, z których wytwarza się łańcuchy na koła. Obecnie producenci stosują najczęściej stal tytanową lub manganową.

Prowadzenie auta z łańcuchami na koła

Zakładanie łańcuchów na koła wymaga pewnej zręczności i na początku może być przyczyną sporego stresu. Aby go uniknąć, warto przećwiczyć tę czynność na placu manewrowym lub w garażu. Z kolei jazda z łańcuchami wymaga nieco odmiennej techniki. Trzeba wystrzegać się jazdy po odśnieżonych drogach, przekraczania prędkości 50 km/h i buksowania kół. Stosując łańcuchy samochodowych, trzeba też obowiązkowo kontrolować ich ułożenie oraz napięcie – tym sposobem unikniemy ich przedwczesnego zużycia i tym samym przedłużymy okres ich użytkowania.

Nasze dane adresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]